Baykan Kombi Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Baykan Kombi Isıtmıyor 11 Kasım 2015

Baykan Kombi Isıtmıyor

Baykan kombi ısıtmıyor sorunlarında yapılması gereken ilk işlem kombi havalandırma bacasının ve havalandırma filtresinin temizlenmesidir. Kombi bakımları evlerdeki diğer tüm cihazların bakımlarından daha önemlidir. Çünkü yapıların içinde sürekli olarak çalışan ve hiçbir dönem çalışmasına ara vermeyen cihazların başına kombi gelmektedir. Bu sürekli çalışma durumu ve yıpranma payı yüzünden de bazı dönemlerde sorun çıkarmaktadır. Bu sorunlar uzman teknik ekipler tarafından giderildiği zaman Baykan kombi ısıtmıyor gibi bir sorun almayacaktır. Yapılacak olan bakım sayesinde kombinin çalışma performansı artacağı gibi kombinin kullanım ömrü de uzayacaktır.

  • Baykan kombi ısıtmıyor sorunlarında bakılması gereken diğer bir nokta ise petekler olacaktır. Petekler kombiden aldığı ısı değerlerini ortama yayan ve asıl ısınma durumunu oluşturan önemli parçalardan biridir.
  • Peteklerde oluşan kirlilik durumları ve içerisindeki kireç birikimi kaliteli bir ısınmanın önüne geçecektir. Peteklerin alt kısımlarına yapışmış halde bulunan bu artık maddeler kombiden gelen ısıyı bünyesine alamadığından ortama da yayamayacaktır.

Isınma Sorunu Oluşturan Asıl Neden Peteklerin Kirli Olmasıdır

Baykan kombi ısıtmıyor sorunlarında ortaya çıkan bu petek kirliliği profesyonel tesisat firmaları tarafından çözüme kavuşturulacaktır. Tesisat firmaları petek temizleme işlemlerinde öncelikle peteklerin içindeki kirlilik oluşturan pislikleri kimyasal ilaçlar ile parçalayacak ve petek yıkama makineleri ile peteklerin içindeki pislikleri çıkaracaktır. Bu pislikler peteklerin içinden çıktıktan sonra kombi sıcaklık ayarları en düşük seviyede olsa bile ısınma dereceleri en yüksek seviyelere gelecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ