Baxı Kombi Suyu Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Baxı Kombi Suyu Isıtmıyor 11 Kasım 2015

Baxı Kombi Suyu Isıtmıyor

Baxı kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında kişilerin yapabileceği tek şey basınç seviyelerini düzenlemeye çalışmaktır. Bu işlemden başka yapılacak başka hiçbir şey yoktur. Çünkü sıcak su sağlanmaması kombinin içindeki parçalardan kaynaklanır ve kesinlikle teknik servisin bu sorunla ilgilenmesi gerekir. Kombiye yapılacak olan bilinçsiz müdahaleler sonucunda kombinin çalışma performansı etkileneceği gibi aynı zamanda kombinin kullanım ömrü de kısalır ve büyük masraflı bir sorun ortaya çıkabilir. Bu yüzden Baxı kombi suyu ısıtmıyor durumlarında sadece basın dengesinin düzgün olup olmadığına bakmanız yeterli olacaktır. Eğer basınç değerleri 1,5 bar basıncın altındaysa kombiye su basılması gerekir. Su basmadan sonra basınç seviyesi düzeldiği halde sıcak su alınamıyorsa uzman yardımına başvurulması gerekmektedir.

  • Baxı kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında uzman teknik servis öncelikle kontrol panelinde arıza araması yapacaktır. Çünkü kombi sıcak su vermeyince direk olarak ekranında kırmızı ışık yakacaktır. Bu kırmızı ışık sorunun kombi parçalarından birinde olduğunu gösterecektir. Fakat birçok parçada sorun olabilir.
  • Kombide sıcak su sağlama sorunlarında öncelikle tribüne bakılmaktadır. Eğer tribünde bir arıza var ise bu basit bir şekilde halledilir ve sıcak su akışı tekrardan sağlanır.

Kombinin Su Isıtamaması Durumunda Birçok Parça Gözden Geçirilir

Baxı kombi suyu ısıtmıyor durumlarında tribün dışında ntc, ptc, akış şalteri, üç yollu vana ve eşanjör gibi parçalar da sıcak su akışını sağlamaktadır. Bu parçalardan herhangi birisinde problem olması durumunda ise değişim yapılarak sorun çözülmüş olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ