Banyo Tıkanıklığı Açma, Banyo Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Banyo Tıkanıklığı Açma 23 Mart 2016

Banyo Tıkanıklığı Açma, hırdavatçılardan temin edebileceğiniz, klasik lavabo pompası da denilen bir plastik pompa, biraz uzun ve mümkün ise biraz da kalın bir tel parçası veya alışveriş yaptığınız marketlerden bulabileceğiniz kimyasallar ile kolayca üstesinden gelebileceğiniz bir işlemdir. Sizin imkân ve kabiliyetlerinizi aşabilecek durumlar elbette mevcut olacaktır. Siz bu bir iki küçük gereç ile sorunu çözemezseniz banyonuzdaki tıkanıklık, pimaşlardaki daha derin kısımlarda olabilir. Ya da bahse konu tıkanıklık; imalat hatalarından, harç, çimento, seramik yapıştırıcısı, derz doldu malzemesi, seramik ya da fayans parçacıkları, kağıt gibi inşaat pisliklerinden veya pimaş boruların hatalı eğim ile döşenmesinden dolayı da olabilir. Siz bu durumda olup olmadığını anlamakta zorlanmazsınız.

Banyo Tıkanıklığı Açma işlemini Kim Yapar?

İsterseniz hiç işe kalkışmadan zahmete girmeden bir firma çağırabilirsiniz. Tercihiniz işinde uzman teknik desteği modern cihazlar ile arkasına almış, referans sahibi mümkün ise kurumsal firmalar arasından olsun. Bu tip firmalar işin teslimine göre yani anahtar teslimi denilen sistem ile ücret almaktadırlar. Çıkabilecek her türlü masraf firmaya ait olacak, sizden hiç sebep ile ek ücret talep etmeyeceklerdir. Bu tip firmalar Banyo Tıkanıklığı Açma konusunda kendini ispatlamış, güvenilir firmalardır. Ellerinde elektronik, kameralı robotlu sistemler mevcuttur. O kadar hassas ve kesin sonuçlar ile çalışırlar ki, bırakın kırım döküm, moloz çıkması ihtimalini, yerlere bir damla pis su damlamama ihtimali bile vardır.

Ya bu sağlam firmaları seçiniz ve kenara çekiliniz, ya da elinize ufak tefek gereçleri alarak işe koyulunuz. İlk uygulamanız bir klasik olan pompalama işlemi olacaktır. Banyonuzun tıkanıklık olan yerine yani yer süzgecinize, ya da küvet süzgecinize veya duş teknenizin süzgecine pompa ile aşağı yukarı hareketler ile basınç uygulayarak vakum etkisi oluştunuz. Süzgeçlerin içerisinde bulunan pislikleri çıkartınız ve çöpe atınız. Süzgece su tutarak kalan ufak tortularında gidere akıp gitmesini sağlayınız. Su gitmiyor ise; süzgecinizin kapağını açınız. Y da süzgecinizi vidasından sökerek yerinden çıkartınız. Elinize alacağınız bir telin ucunu parçaların, pisliklerin takılmasını sağlayacak şekilde bükerek döndüre döndüre pimaşın içerisine doğru sokunuz.

Banyo Tıkanıklığı Açma

Banyo Tıkanıklığı Açma

Daha sonra yavaş yavaş yine çevirerek kendinize doğru çekiniz. Tıkanıklığa neden olan, saç, kıl, toz gibi tıkanıklığa neden olan malzemelerin tele takılarak geldiğini göreceksiniz. Bu maddeleri de çöpe atınız. Asla tekrar gidere yollamaya kalkışmayınız. Gidere mümkün ise tazyikli su tutarak iyice temizlenmesini sağlayınız. Süzgeç kapağını yerine takınız ya da vidalayınız ve tekrar suyu açarak tıkanıklık olup olmadığını kontrol ediniz. Tüm bu işlemleri yapamayacak iseniz, sokak aranızda ya da mahallenizde bulunan tesisatçı da teknik donanıma sahip değil ise bu işlemlerin aynısını yapacaktır ve sizden ücret talep edecektir. Üstelik sorun çözülmez ise kırıp dökmeye başlayacak evinizde şantiye kurulmasını sağlayacaktır. Kurumsal firmaların, referanslı firmaların, modern cihazlara sahip firmaların farkları da burada ortaya çıkacaktır.

Banyo Tıkanıklığı Açma konusunda, ya tüm bu olası işlemleri göze alacaksınız, ya da; duş aldıktan sonra dökülen saç veya kılları bir peçete ile toplayacaksınız. Suyu açarak gidere yollamayacaksınız. Evinizi iş yerinizi kısacası mekânlarınızı temizlediğiniz kovalarınızda bulunan pis suları banyo giderlerinize dökmeyeceksiniz. Bunların içerisinde bulunan kaba pislikleri süzecek ve kalan artık suyu kaba pisliklerden arındırdıktan sonra ille dökmeniz gerekiyor ise, daha büyük bir çapta olması nedeniyle tuvalet giderlerine dökeceksiniz. Yağışlı havalarda evinize, ofisinize geldiğinizde, kirlenen, çamurlanan ayakkabılarınızın çamurlarını, topraklarını almadan direk banyolarınızda yıkamayacaksınız. Küçük ihmalleri nelere sebep olabileceğini hep anımsayacak ve tedbirleri elden bırakmayacaksınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ