Banyo Su Sızıntısı Yapıyor, Banyo Su Sızıntısı Yapıyor - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Banyo Su Sızıntısı Yapıyor 15 Mart 2016

Günlük hayatımızda yaşadığımız evlere ya da iş yerlerimize karşı her ne kadar ilgili davransak ve bakımlarını aksatmadan yapsak da, çoğu zaman su tesisatlarında ya da diğer tesisatlarda bir takım aksaklıklarla karşılaşabilmekteyiz. Banyo su sızıntısı, tuvalet su sızıntıları, lavabo sızıntıları gibi pek çok sorun günlük hayatımızı durduran ve yaşam kalitemizi düşüren olaylardır. Bu su sızıntıları, lavabolarda biriken atıklar ve boruları tıkayan cisimlerden kaynaklanabilmektedir. Bunun dışındapimaş borularda meydana gelen kırık ya da çatlaklardan kaynaklanabilmektedir. Her ne kadar bu konularda dikkatli davransak da bazen binalarda teknik sorunlar yaşanabilmektedir.

Banyo Su Sızıntısı Yapıyor

Banyolarda, küvetlerde ve lavabo giderlerinde, yağlar ya da sabunların zamanla katılaşması, tuvaletlerde tuvalet kağıtlarının birikmesi, mutfak giderlerinde yemek artıkları, yemek yağı birikmeleri gibi katı cisimlerin, kanalizasyona giden borularda birikmesi zamanla tıkanıklıklara yol açabilmektedir. Bu tıkanıklar da zaman içerisinde su kaçaklarına yol açmakta ve duvarlarımızdan sızmakta, yer döşemelerine zarar vermekte ve tavandan bir alt kata inerek büyük bir alanda hasara yol açabilmektedir.

Banyo Su Sızıntısı Yapıyor

Su giderlerinin hatalı kullanımından kaynaklanan bu sorunları çözebilmek için öncelikle sorunların kaynağını tespit etmek durumundayızdır. Bu tespitlerin yapılmasında da eskimiş yöntemlerden tamamen kurtulmak zorundayızdır. Çünkü eski yöntemler, su kaçaklarını tespit etmek için, kaçağın oluşabileceği yerleri kırmak ve borulara ulaşmak şeklinde yapılmaktaydı. Bu yöntem binalara zarar verdiği gibi yanlış tespitler sonucunda da hem vakit kaybına hem de maddi zararlara yol açmaktadır.

Banyo su sızıntısı, tuvalet, küvet, çatı, oluk ve lavabolarda oluşan su kaçakları gibi sorunlarla karşılaşıldığında mutlaka bu konuda hizmet veren firmalarla irtibata geçilmelidir. Bu duruma nazaran Avrupada kullanılan teknoloji ile çalışan firmalar bulunmaktadır. Ev ve iş yerlerinde yaşanan su sızıntısı gibi sorunların tespitini yapmak için, hiçbir yeri kırmaya gerek duymadan çalışmaktadır. Gereksiz hasarlara yol açmadan, su sızıntısı olan bölgeleri tespit etmektedirler. Banyo su sızıntısı su kaçakları tespit eden firmalar, termal kameralar, akustik dinleme detektörleri, su kaçağı tespit pompaları gibi son teknoloji ile üretilmiş cihazları kullanmaktadırlar. Böylelikle hem zaman kaybı hem de olası yanlışlıklar önlenmiş olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ