Banyo Gideri Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Banyo Gideri Açma 14 Aralık 2015

Banyo Gideri Açma

Duş yaparken suyun birikmeye başlaması kullanıcıların banyo gideri açma konusunda düşünmeye başladıkları andır. Suyun duşun içinde birikmesi, hem ideal bir temizlik ortamını engeller, hem de suyun alt kata sızması ve komşulara da rahatsızlık vermesi ihtimali vardır. Bazen, kullanıcılar banyo giderini açmak için kendileri denemeler yaparlar ancak bu, çoğu zaman etkisiz bir uğraş olduğu kadar, gider borularına daha büyük hasarlar verilmesine de sebep olabilir. Bu konuda kullanılacak en etkili yöntem, banyo giderlerinin tıkanmasına yol açabilecek durumlar önceden engellemektir. Bunun için;

  • Gider borularının tesisatı sırasında kaliteli malzemeler kullanıldığından emin olunmalıdır. Tesisatı yapan ustanın kaliteli bir iş yapması sağlanmalıdır.
  • Banyoda yapılan boya ve sıva işlemleri sırasında, banyo giderlerine katı maddelerin kaçmadığından emin olmalıdır. Duvarlardan dökülen taş ve sıva parçalarının giderde birikmesi, zaman içinde tıkanmalara neden olabilmektedir.
  • Duş sırasında banyo giderinin ızgarasında biriken pislikler aralıklarla temizlenmelidir. Bu ızgara katı maddelerin gidere kaçışını engellemek için vardır. Ne var ki, dikkat edilmezse üzerinde biriken saçlar zaman içinde topaklar halinde gidere kayıp, tıkanmalara neden olabilmektedir.

Kullanıcıların gerekli önlemi almaları halinde bile, zaman içinde banyo giderlerinde tıkanmaların ortaya çıkması mümkündür. Bu durumda kullanıcıların kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek yerine, uzman bir tesisat servisiyle iletişime geçmeleri gerekir. Konuda uzman olmayan bir tesisat servisiyle çalışılması halinde, banyo fayanslarının kırılması ve tesisatın ardından çok fazla iş ve masrafın birikmesi mümkün olabilir. Uzman bir servis, bu ilkel yöntemlerin yerine kullanacağı modern cihaz ve yöntemlerle, tıkanıklığı hızlı ve hasarsız giderecektir. Öncelikle kamera sistemi ile gider borusu incelenip, tıkanıklığın yeri ve sebebi anlaşılacaktır. Yeri tespit edildikten sonra gider borusuna sokulacak olan gider açma robotu, banyo gideri açma işlemini hızlıca tamamlayacaktır. Tıkanıklığa sebep olan maddeleri parçalayıp püskürttükten sonra, atık su giderinin bir kez daha kamera sistemi ile incelenmesi gerekir. Böylece, giderde daha sonra tıkanıklığa sebep olacak maddelerin kalmadığından emin olunmalıdır.

Uzman bir tesisat servisiyle çalışmak, kullanılan araç ve yöntemlerin gelişmişliği sayesinde, banyo gideri açma işlemini son derece zahmetsiz ve ek masraflara yol açmayacak şekilde tamamlayabilecektir.

Banyo Gideri Açma Nasıl Yapılır?

Banyolarda tıkanmaların yaşanmaya başlaması banyo yaparken suyun geç gitmesi ile kendini gösteren bir sıkıntıdır. Her duşta su yavaş gidecek ve duş alırken sabunlu su banyonuzda birikecektir. Yavaş giden su zamanla hiç gitmemeye başladığında ise sorun daha çok büyüyecektir. Köpüklerin ve saçların neden olduğu banyo giderleri tıkanıklarını yaptırmanız gerekecektir. Banyonuzdaki yerde bulunan süzgeci kaldırmakla da sorununuz geçmiyorsa ciddi bir tıkanma yaşıyor olabilirsiniz.

Banyo Gideri Kırmadan Açılır Mı?

Banyo Gideri Açma işi için tam destek alacağınız kişiler bulmanız gerekebilir. Kesinlikle gelecek kişinin banyonuzu kırmasına ve size iş ve masraf çıkarmasına izin vermeyin. Her türlü tıkanıklığın kırılmadan açılabileceği gibi banyo tıkanıklarında da bu işlem yapılmayacaktır. Cihazlar kameralı olduğu için tıkanıklık nerede görülebilmektedir. Star Tesisat firması da Gider Açma Banyoda işlemleri için etkili çözümlerle işini yapmaktadır. Sıkıntı banyo giderindeyse ve sular gitmiyorsa yapılacak iki işlem vardır yerini tespit etmek ve tıkanıklığı açmak işte bu kadar. Evinize zarar verecek kişilerden uzak durarak işi uzmanına verdiğinizde hem paranız hem de zamanınız size kalacaktır.

Banyo Gideri Açma Kırmadan

Banyo gideri açma konusunda her türlü yöntemi kullanıyoruz. Tesisatçılık alanında uzman ekibimiz saha çalışmalarında her türlü sorunla karşılaşıyor. Karşılaşılan her türlü sorun ise bazı yöntemleri keşfetmemiz için fırsat oluyor.

Banyo Giderleri Neden Tıkanır?

Banyolarda yer alan süzgeçler, banyo giderleri zaman zaman tıkanır. Bu tıkanıklığın genel nedeni temizliğin iyi yapılmamasıdır. Duş sonrasında saç birikintisinin süzgeçlere dolması, banyo giderlerine yapışması bunlara neden olur. Bir başka nedende akan suyun birikmesi ve süzgeçlerin kenarlarında yosunlaşma, çeşitli yabancı maddelerin çoğalmasına neden olur. İyi bir kimyasalla giderlerin temizlenmemesi tıkanmalara neden olabilir.

Banyo Giderleri Nasıl Açılır?

Star Tesisat olarak tıkanan banyo giderlerini itinayla açıyoruz. Sağa sola vermeden kırım yapmadan pratik yöntemler kullanıyoruz.

  • Gidere bol miktarda su dökmek
  • Gidere sıcak su dökmek.
  • Gidere tel sokulmasıyla temizleme
  • Sıcak su ve karbonatla giderleri yıkama
  • Giderleri değiştirme
  • Giderlerde birden fazla 90 dirsek varsa dirseklerin azaltılması
  • Yumuşatıcılar veya kimyasalların dökülmesi ile açma

Banyo Gideri Açma Kırmadan

Evin temel bölümlerinden bir tanesi de banyolardır. Banyolara yeni giderler açılacağında ya da banyodaki gider tıkanıklıkları giderileceğinde firmamız sizlere özel bir şekilde hizmet vermektedir. Banyo gideri açma konusunda tıkanıklıklarınızda evinizde hiçbir şekilde kırma işlemi yapılmadan tıkanıklık tespitiniz yapılmakta ve bu tespit sonucunda da genel olarak tıkanıklıklarınız sorunsuz bir şekilde açılmaktadır.

Yeni Gider Açma

Yeni banyo gideri açma konusunda firmamız ile iletişime geçebilir ve profesyonel destek isteyebilirsiniz. Firmamız istediğiniz bölümde yeni banyo giderleri açabilmekte ve bu giderleri ana gidere bağlayarak özel bir şekilde gideri sorunsuz bir şekilde kullanımınıza sunmaktadır. Tesisat firmamız sizlere tüm tesisat işlemlerinizde en iyi şekilde hizmet vermektedir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ