Banyo Tıkanıklığı Açma, Banyo Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Banyo Gideri Açma Teknikleri, Banyo Gideri Açma Fiyatı 23 Mart 2016

Yorucu bir günden sonra, ya da kirli bir uğraştan sonra, sıcaktan bunaldığınızda, kendinizi kirli hissettiğinizde ilk başvuracağınız adres banyolarınızdır. Banyolarınızda görmeyi hiç istemediğiniz durum ise banyolarınızın tıkalı olmasıdır. Banyo tıkanıklığı giderinize kaçmış olan her türlü yabancı cisimlerden meydana gelir. Kimi zaman buna siz neden olursunuz, kimi zaman ise sizden kaynaklanmayan inşaat atıkları veya yanlış eğim verilmiş PVC boruları neden olur. Her durumda banyo tıkanıklığı halledilmesi hem de acil olarak halledilmesi gereken bir durumdur. Banyo Tıkanıklığı Açma işlemini kimler ve hangi yöntemler ile yaparlar? Bu sorunun cevabı çoğu zaman siz olabilirsiniz.  Yapmanız gereken sadece biraz cesaret ve küçük bir el becerisidir. Öyle uzman olmanıza da gerek yoktur. Tabi tıkanıklık mümkün olduğunca üst bölgelerde gözlemlendiğinde.

Banyo Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Banyonuza girdiğinizde ya da banyo yaparken ayaklarınızın altında su birikmeye başladığını hisseder iseniz, banyonuzda tıkanma var demektir. Su süzgeçten gitmiyor ve geriye geliyor ise ilk şüphelenmeniz gereken yer süzgecin üzeridir. Süzgecinizi kontrol ediniz. Üzerinde olan saç, kıl, sabun gibi parçacıkları temizleyiniz. Duş spiralinizi açarak süzgeç üzerine tazyikli su tutunuz. Su gitmeye başlar ise sorun şimdilik çözülmüş demektir. Çünkü bu, anı kurtarmak için uygulanan bir yöntemdir. En kısa zamanda belki duşunuza devam ederken yeniden tıkanacaktır.

Banyo Tıkanıklığı Açma

Yapmanız gereken evinizde bulunması muhtemel olan pompa denilen ve genellikle lavabolarda kullanılan gereç ile süzgeç üzerinden basınç vererek vakum oluşturmaktır. Oluşturacağınız vakum süzgeç veya süzgeç sifonunda bulunan henüz yapışmamış, katılaşmamış pisliklerin dışarıya çıkarılmasını sağlayacaktır. Bu işlem genellikle Banyo Tıkanıklığı Açma konusunda sonuç vermiş bir uygulamadır. Şayet su hala gitmiyor ise, süzgeci yerinden sökmeniz gerekecektir. Süzgecin üzerindeki yuvaya uygun, düz ya da yıldız tornavida alınız. Süzgeci yerinden sökünüz. Süzgeciniz direk seramiklerin üzerine konulan plastik ya da kromajlı yer süzgeci ise işiniz daha kolaydır. Kapağını çıkartınız ve içerisini temizleyiniz. Temizlik işlemi bittikten sonra tazyikli su tutarak içerisinde kalabilecek küçük parçacıkların pimaşa gitmesini sağlayınız. Süzgeciniz duş teknesi ya da küvet gibi bir konumun üzerinde ise süzgeç vidasını sökerek süzgecinizi çıkartın ve aynı işlemleri buraya uygulayınız. Su akmaya başlayacaktır.

Banyo Tıkanıklığı Açma işlemi

Tıkanıklık halen devam ediyor ise, yine bağlı olduğu konuma göre işlemler uygulayacaksınız demektir. Küvet ya da duş teknesi üzerinde ise alt panelleri sökmeniz gerekecektir. Panel küvet veya duş tekneniz ile yer seramikleri arasında olan tesisatınızın ve küvetlerin ya da duş teknelerinin ayaklarının gizlenmesi maksadıyla takılmış genelde beyaz renkli parçalardır. Bu parçaları sökünüz ve sifonu bulunuz. Sifonu giderden yani pimaş borudan çıkartınız. İçerisini tazyikli su ile güzelce temizleyiniz.

Sifonunuzu yerine takmadan ikinci bir işleme engel olmak için pimaş borunun içerisini de temizleyeniz. Bunun için pimaşa tazyikli su tutmanızda işe yarayabilir. Ancak siz işinizi garantiye almak için, bir tel bulunuz telin ucunu çengel şekline getirerek burgulu bir vaziyette pimaşın içerisine doğru ilerletiniz. Sona yavaş yavaş yine burgulu biçimde dışarıya çekiniz. Bu işlem ile pimaşınızda var ise birikmiş olan pisliklerin geldiğini göreceksiniz. Sakın bu pislikleri pimaşa geriye atmayınız. Çöpe atınız. Tüm bu işlemlerden sonra önce sifonunuzu gidere takınız, sonra süzgeci sızdırmazlık contasını unutmayacak şekilde yerine takınız. Banyo tıkanıklığınız giderilmiş olacaktır.

Banyo Tıkanıklığı Açma konusunda kendinizde yeterli tecrübeyi, el becerisini göremiyor iseniz, bir tesisatçıdan ya da teknolojik imkânlara sahip kurumsal bir firmadan yardım talep ediniz. Böyle bir yardımı düşünmeniz halinde referans verebilecek firmaları bulmanız işlemlerinizi hızlandıracak ve size kalite getirecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ