Banyo Gider Tıkanıklığı Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma 5 Eylül 2015

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma

Banyo giderleri, saç ve kılların gidere kaçması ve süzgecin sık sık temizlenmemesi sonucunda tıkanabilmektedir. Bu durum ise evimize kötü kokuların yayılmasına, pis suların geri taşmasına ve mikropların yayılmasına neden olmaktadır. İnsanlar banyo gideri tıkanıklığında tıkanıklık açma işlemini genellikle kendi başlarına yapmaya uğraşmaktadırlar. Özellikle de pompalar, kimyasal açıcılar ya da uzun teller devreye girmektedir. Kendi başımıza yaptığımız çalışmalar kimi zaman geçici olarak çözüm sağlamaktadır. Ancak tam anlamıyla açılma sağlanmaması nedeni ile daha sonra aynı sorun tekrar etmektedir. Tekrar aynı işlemlerin yapılması ise daha büyük sıkıntılara yol açabilmektedir. Özellikle de tesisat borularında aşınma, kırılma ya da çatlama oluşması meydana gelerek hem daha uzun süreli bir tamirata hem de daha fazla masraflara yol açılmaktadır. Bu durumda ise insanlar genellikle en yakın mahalle tesisatçısına başvurmaktadırlar. Oysa sıradan tesisatçılar yeterli ve gerekli donanıma sahip olmamaları sebebiyle sızıntının tam yerini tespit edebilmek için kırma işlemine başvurmak durumunda kalmaktadırlar. Oysa sıradan bir tesisatçı yerine konusunda deneyimli ve gerekli cihazlara sahip tesisat firmalarına başvurulması, tıkanıklık ve su kaçağı bulma durumlarına en uygun şekilde çözüm sağlanması için atılan doğru adım olacaktır. Evlerimizde, iş yerlerimizde ve çok çeşitli alanlarda tıkanıklık ve su kaçağı sorunu ile karşılaşılmaktadır. Bu yerlerin en başında ise;

  • Temiz su tesisatı,
  • Pis su gideri,
  • Kalorifer tesisatı,
  • Bahçe sulama tesisatı,
  • Şehir alt yapı tesisatı gelmektedir.

Evlerimizde ise;

  • Banyo gideri,
  • Lavabolar,
  • Tuvalet,
  • Küvet gibi tesisatlarda tıkanıklık ile karşılaşabilmek mümkündür.

Kırmadan Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?

Günümüzde teknoloji öyle bir hızla ilerlemektedir ki hayatımızın hemen her alanında yenilikler ve kolaylıklar var olmaktadır. Bu kolaylıklar arasında yer alan tesisat problemlerine ise alanında mükemmel hizmetler veren ve özel cihazlar kullanan firmalar çözüm sunmaktadır. Eskiden sıradan tesisatçılar tarafından sunulan hizmetler yerini artık cihazlı hizmet veren firmalara bırakmıştır. Özellikle de sık sık karşılaşılan banyo gider tıkanıklığı açma ile ilgili olarak mükemmel hizmetlere imza atan tesisat firmaları insanların bu korkulu rüyalarına kolaylıkla çözüm sunmaktadırlar. Herhangi bir tıkanıklık durumunda akla ilk gelen her yerin kırılması ve etrafın moloz yığınları ile dolması, bir de üstüne tamirat masrafları durumları olmaktadır. Oysa yurtdışından getirilen özel tesisat cihazları tüm bu sorunları ve korkuları ortadan kaldırmaktadır. Zira bu özel cihazlar tıkanıklık ve kanal açma işlemleri için hiçbir yerin kırılmasına gerek bırakmamaktadır. Pis su tesisatı içerisine gönderilen kameralı görüntüleme cihazları tıkanıklığın yerinin noktasal olarak tespitini ve tıkanıklığa neyin sebep olduğunun görülmesini sağlamaktadır. Sonrasında ise tesisat içerisine gönderilen robotik cihaz, tıkanıklığa sebep olan cismi parçalayarak kanalizasyona göndermektedir. Tıkanıklık sebebi olan cismin parçalanamaması halinde ise cihaz cismi kendine sararak dışarı çıkarmaktadır. Tıkanıklığın açılması sonrasında ise tekrar görüntü alınması ile kesin çözüm sunulup sunulmadığı teyit edilmiş olmaktadır. Böylece de banyo gider tıkanıklığı açma işleminde hiçbir kırılmadan işlem gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.

Evimizin ya da herhangi bir tesisatın neresinde meydana gelirse gelsin tıkanıklık açma ve tıkalı kanal açma işleminde kullanılan cihazlar kullanım alanlarımızın daralmasını, ekstra tadilat masrafları ödememizi ve moloz yığınları temizlemek zorunda kalmamızı önlemektedir. Ayrıca bu robotik cihazlarla tıkanıklık tespiti ve açma işlemi yanı sıra su kaçağı bulma ve onarma işlemleri de yapılabilmektedir. Özellikle de kameralı görüntüleme cihazları sıkıntının tam yerinin görülebilmesine yardımcı olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ