Bahçede Su Kaçağı Tespiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Bahçede Su Kaçağı Tespiti 14 Aralık 2015

Bahçede Su Kaçağı Tespiti

Bahçe sulama hattı su kaçak servisi hizmetleri, kullanıcıların dış alanda kullandıkları tesisat sistemlerinde ortaya çıkan su kaçaklarının tespiti konusunda imkanlar sunmaktadır. Bahçe gibi dış alanlarda kullanılan tesisat sistemleri yerin altında yer alırlar. Bu sistemlerde ortaya çıkan su kaçakların tespiti için kullanılabilecek yöntemler, iç mekanda kullanılan yöntemlere göre farklılık gösterir. Buna karşın su kaçakları konusunda özelleştirilen cihazların yaygınlaşması, bahçe gibi dış mekanlarda kullanılan tesisatlar için de pratik çözümler getirmektedir.

  • Dedektörle görüntüleme yöntemi, su kaçağı bulma teknikleri sayesinde dış mekanlarda kaynaklanan su kaçaklarının saptanması mümkündür. Dedektör sistemleri boru hattının görüntüsünü sağlayarak, tesisatta ortaya çıkmış olabilecek çatlama ve kırılmaları, varsa tıkanıklıkları net şekilde tespit edebilirler. Herhangi bir kırma işlemine gerek yoktur. Pratik ve uygun bir yöntemdir.
  • Dedektör sistemi bazı bahçe tesisatlarında kullanılamayabilir. O zaman tesisat servisleri, dinleme cihazları ile tespit yöntemine başvururlar. Pratikte dedektör sistemine benzer bir uygulamadır. Görüntünün elde edilemeyeceği durumlarda kullanılır. Su kaçağı uzmanları cihazlı uygulama sayesinde, tesisat içinde su akışını dinleyerek, olası problemlerin yerlerinin tespiti için kesin bilgilere ulaşırlar. Ancak yöntemin uygulanamadığı bazı koşullar vardır;
    1. Bahçe sula hattı kaçak servisi hizmetlerinin sunduğu bu yöntem, soğuk havalarda kullanılamaz. Soğuk hem uygulayıcıyı etkileyerek odaklanma becerilerini düşürür, hem de cihazın çalışma verimini olumsuz etkiler.
    2. Yöntem yağmurlu havalarda kullanılamaz. Yağmurlu havalarda ortam gürültüsünde belirgin bir artış oluşur. Tesisat sisteminin dinlenmesi imkansız hale gelir.
  • Çevre gürültüsünün yüksek olduğu ortamlarda yöntem kullanılamaz. Yöntemin kullanılabilmesi için ortam sesinin en aza indirilesi gerekir.
  1. Yöntemin kullanılabilmesi için dış ortam tesisatının yer aldığı bölgenin, kabaca bilinmesi gerekir. Tesisat sisteminin uzak noktalarında yapılan dinleme çalışmaları sonuç vermez.

Bahçe sulama hattı kaçak servisi kullanan firmaların verdikleri hizmetler, bahçe sulama tesisatlarında meydana gelen su kaçaklarının saptanması için uygun yöntemler sunarlar. Hiçbir kırma işlemine gerek kalmadan yapılan tespitler sayesinde dış ortam düzeni korunur. İş gücü ve maliyet düşer. Yanılma payı azalarak gereksiz işlemlerin önüne geçilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ