Atıkla Tıkanmış Tuvalet Açılması - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Atıkla Tıkanmış Tuvalet Açılması 20 Ekim 2015

Tıkalı, Tıkanmış, Tuvalet Açma

Evlerimizde ve iş yerlerimizde ihtiyaçlarımızı karşıladığımız tuvaletlerde oluşan tıkanıklık sorunları insanları zor durumda bırakmaktadır. İnsanlar bu durumlarda başka yerlerdeki tuvaletlere girmek istemeyebilir. Bu durum gayet normaldir. Çünkü tuvalet alanları bulunduğu yerin mahrem bölgeleridir. Tuvalet tıkanıklıkları oluştuğunda ilk olarak etrafa kötü kokular yayılır. Bu kötü koku zamanla evin her yerinden duyulur. Bunun çözümü için insanlar koku giderici maddeler kullanır. Ancak kötü kokuyu baskın gelir ve engellenemez. İş yerleri evlere göre çok daha kötü duruma düşer. Etrafa yayılan koku iş yerindeki müşteriyi rahatsız edebilir. Bu koku yüzünden müşteri kaybı yaşanır. Yaşanan bu tıkanıklık sorunu iş yeri açısından saygınlık para kaybı olarak görülür. Bu yüzden oluşan tıkanıklıkları hemen çözmek için insanlar kendileri müdahale eder. Tıkalı tuvalet açma maksadıyla çeşitli işlemler yaparlar. Bu işlemlerin ilk sırasında pompa vardır. Gider borusundaki tıkanıklığı açmak için pompalama yapılır. Pompalama pislikleri bir araya getirecektir. Pompalama işlemi devam ettikçe pislikler gider borusunun patlamasına neden olacaktır. Diğer işlem ise kimyasal ilaçların kullanılmasıdır. Tıkalı tuvalet açma amacıyla gider borusuna kimyasal ilaçlar atılır. Ancak kimyasal ilaçlar büyük tıkanıklıklara etki etmez ve etki etse bile risk taşır. Bilinçsizce kullanılırsa insanların sağlığına ciddi zararlar verebilmektedir. Kullanılan kimyasal ilaçlar geri dönüşü çok zor olan sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Son olarak uzun teller kullanılır. Uzun teller tıkalı tuvalet açma işleminde başarısız olacaktır. Ayrıca uzun teller gider borusunu çizer ve açılmalara sebep olabilir. Tıkalı tuvalet açma için yapılan bu işlemler küçük tıkanıklık sorunlarının daha da büyümesine yol açar. Hem zaman kaybına neden olur ve hem de büyüyen sorunlar daha çok masrafın ortaya çıkmasına neden olur. Tıkalı tuvalet açma işlemlerinde cihaz kullanımı olan profesyonel firmalar vardır. bu firmalar arandığı zaman çok kısa sürede gelirler ve tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirirler. Bu sayede mağduriyet durumunuz uzun sürmez. Oluşan tuvalet tıkanıklığı nedenleri:

  • Tuvalet tıkanıklıklarının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Malzeme hatası, usta hatası ve kullanıcı hatasından kaynaklanmaktadır.
  • Usta hatasının başında usta tuvalet sistemini yaparken gidere yanlış eğim vermesi gelir. Yanlış eğimi olan giderden su gidemez birikir. Kullanıldığında da geri tepmeler olur.
  • Malzeme hatalarında genellikle yanlış kullanım ve kalitesiz malzemeler yer alır. Çoğunlukla dirsekler yanlış kullanılır. 90 derecelik tek dirsek yerine iki tane 45 derecelik dirsek kullanmak daha faydalı olacaktır. Kalitesiz kullanılan malzemeler ileride sorunların yaşanmasına neden olur.
  • Son olarak tıkanıklık sorunlarında kullanıcı hataları vardır. Tuvaleti kullanan kişiler gidere yabancı madde atar. Bu maddeler atılmaya devam edildikçe zamanla birikir ve tıkanıklık oluşur.

Tıkalı Tuvalet Açmada Modern Cihazların Önemi

Tıkalı tuvalet açma işleminde modern makinelerle yapılan işlemler sayesinde evlere zarar gelmez. Eski usullerde ise tıkalı tuvalet açma için kırma ve dökme işlemi yapılır. Bu işlemler ekstra masrafların çıkmasına neden olmaktadır. Makine kullanımı olan profesyonel firmalar tıkalı tuvalet açma işlemine tespit yaparak başlar. Bu tespitte etrafa zarar verilmez ve kameralı makineler kullanılır. Tıkanıklık yerine gönderilen kameralı makineler sayesinde tıkanıklığın nedeni tespit edilir. Tespiti yapılan yere tıkanıklığa neden olan maddeleri parçalaması için robotlar gönderilir. Bu robotlar en küçük parçaya kadar pisliği ayrıştırır. Yapılan tıkalı tuvalet açma işlemleri bunlarla bitmez. Daha uzun süre fayda sağlaması için gider yüksek basınçlı su ile yıkanır. Profesyonel firmaların yapacağı bu işlemler kısa sürede gerçekleşir ve makul fiyatlara olabilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ