Atık Su Tesisatı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 562 7373
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 537 7373
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(533) 353 09 09

Atık Su Tesisatı 12 Ekim 2015

Atık Su Tesisatı

Yapılarda kullanılan suların kanalizasyon giderlerine atılmasını sağlayan atık su tesisatı sistemleri hakkında ayrıntılı bir yazı olan bu makalede ayrıca cihaz kullanımı olan tesisat firmalarının atık su tesisat tamiri ve cihaz kullanmayan tesisat firmalarının atık su tesisat onarımı hakkında bilgiler bulacaksınız.

Atık Su Tesisatlarında Problem Olması Su Kullanımını Tamamen Sonlandırır

Atık su tesisatı adından da anlaşılacağı gibi yapı içerisinde kullanılan suların kanalizasyon alanlarına taşıyan tesisat sistemlerini oluşturmaktadır. Atık su tesisatında meydana gelecek herhangi bir problem evlerdeki su kullanımını düşürecek ve hiçbir işlemin yapılmasına izin vermeyecektir. Mutfak lavabolarında, tuvalet ve banyo giderlerinden gün boyunca su harcaması yapılmaktadır. Akıtılan bu sular sağlıklı bir şekilde kanalizasyon alanlarına gitmeyince borularda kalarak boruların patlamasına veya delinmesine yol açmaktadır. Atık su tesisatı sistemlerinde genlikle su kaçağı problemleri ve tıkanıklık durumları yaşanmaktadır. Suların, eskimiş ve yıpranmış borularda oluşan deliklerden kaçarak duvarlar içinde birikmesi arızasına su kaçağı denmektedir. Atık su tesisatı sistemlerinde bu su kaçaklarından oluşan arızalar büyük problemler yaratmaktadır. Ya da sularla birlikte oluşan kireçler ve pislikler atık su tesisatı sistemlerinde birikerek tıkanıklık oluşturmakta ve kullanılan suların gider borularından gitmesi zorlaşmaktadır. Gerek su kaçakları sorununda gerekse boru içinde pislik birikintisi olarak tıkanıklık oluşma sorunlarında önlem alınmaması halinde daha büyük sorunlara yol açılmaktadır. Atık su tesisatı sistemlerindeki su kaçaklarında yapının duvarlarında sararmış su damlamaları ve su akmaları gibi belirtiler görülür. Tıkanıklık durumlarında ise suların lavabolarda geç gitmesi ve birikmesi problemine rastlanır. Bu iki durum fark edilir edilmez hemen cihaz kullanımı olan profesyonel bir tesisat firmasından yardım istenmelidir.

Cihaz Kullanımı Olan Firmalarda Garantili Tamiratlar Yapılmaktadır

Atık su tesisat tamiri cihaz kullanımı olan tesisat firmaları tarafından daha kaliteli ve garantili olarak yapılmaktadır. Çünkü tesisat sisteminde meydana gelen sorunun ana nedeni görülmekte ve bu neden ortadan kaldırılmaktadır. Bu ilk nedenin ortadan kaldırılması ise tesisat sistemlerinde bir daha aynı sorunların yaşanmaması anlamına gelmektedir. Atık su tesisat tamiri işlemlerinde öncelikle sorunun neyden kaynaklandığı bulunmaktadır. Eğer duvarlarda kaçak su belirtisi olmuşsa akustik dinleme cihazları ile tüm tesisat sistemleri duvarlar üzerinden dinlenerek su kaçağının olduğu bölge bulunmakta ve bu bölgeye işlem uygulanmaktadır. Eğer su akışlarında problem varsa ve tıkanıklık durumu oluşmuşsa atık su tesisat sistemleri içine kameralı görüntüleme sistemleri gönderilmekte ve tıkanıklığın borunun neresinde oluştuğu ve nasıl bir pislikten dolayı oluştuğu saptanmaktadır. Su kaçağı durumlarında atık su tesisat tamiri kimyasal ilaçlar ile yapılmaktadır. Borunun içine uygulanan kimyasal ilaçlar boru içinde çeperler oluşturarak delik veya çatlak bölümlerini kapatmakta ve borudan su sızıntı olmasını engellemektedir. Atık su tesisatlarında tıkanıklık durumu söz konusu ise bunun için de tıkanıklık açma robotları ile atık su tesisat tamiri yapılmaktadır.

Tamiratta Cihaz Yoksa Yüksek Fiyatlar Ve Garantisiz İşlemler Var Demektir

Atık su tesisat onarımı sadece cihaz kullanımı olan firmalarda bu şekillerde olmaktadır. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarında her işlemde olduğu gibi atık su tesisat onarımı işlemlerinde de kırma dökme yapılarak soruna çözüm bulma yoluna gidilmektedir. Tüm atık su tesisat borularının geçtiği alanlarda duvarlar kırılarak, borular açığa çıkarılmakta ve gerekli olan müdahale lokal olarak borunun hasarlı bölgesine yapılmaktadır. Atık su tesisat onarımı işlemlerinin bu şekilde kırma dökme yapılarak çözüm bulunması son derece olumsuz durumlara yol açmaktadır. İlk olarak sorun tam olarak çözülememektedir ve bir zaman sonra yeniden tekrarlamaktadır. Diğer bir sorun ise yapılarda olan kırma dökmeden kaynaklı olarak hem yaşam düzenlerinin bozulması hem de büyük ölçekte atık su tesisat onarımı fiyatları ortaya çıkacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Arayın