Atık Su Tesisatı Tıkanması - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Atık Su Tesisatı Tıkanması 14 Aralık 2015

Atık Su Tesisatı Tıkanması

Atık su tesisatı tıkanması, atık su giderlerini oluşturan pimaşlarda sıklıkla karşılaşılan bir problemdir. Tesisatın maliyetini düşürmek PVC malzemeden üretilen pimaşlar, zaman içinde tıkanmalara sebep olarak kullanıcılara zorluklar yaşatabilmektedir. Kanalizasyona doğru gitmesi gereken kirli suyun, lavabo, klozet ve banyolarda birikmesi, hatta tıkanıklığın boyutuna göre taşması, hem konfor için hem de sağlık standartları için ciddi problemler oluşturmaktadır. Atık su tesisatlarındaki tıkanmalar şu sebeplerle ortaya çıkabilmektedirler;

  • Klozetlere atılan katı maddeler, sifonu çektikten sonra atık su borusu boyunca ilerlese de, kanal büyük maddelerin geçebileceği kadar büyük değildir. Katı maddenin borunun bir yerinde takılı kalması, kirli suyun atık su borusunda ilerlemesini engelleyerek tıkanıklığa sebep olabilir. Daha küçük katı maddeler de, atık su deposunun çeşitli yerlerine takılarak birikebilir. Atık su kanallarına en çok atılan tuvalet kağıtları, bazen suyun içinde erimeyip, borunun çeşitli bölgelerine yapışıp kalabilirler. Tuvalet kağıtlarının buralarda birikmesi, ileride tıkanıklığa sebep olabilir.
  • Banyolarda, atık su kanalına en çok kaçan katı maddeler, saçlardır. Saçlar çoğunlukla atık su borusunun girişine yerleştirilmiş olan ızgara takılırlar. Bu ızgaranın düzenli olarak temizlenmemesi, zaman içinde saçların topaklar halinde atık su kanalına ilerlemelerine sebep olabilir. Topaklanmış saçlar, kanalda takılı kalıp kirli suyun akışını engelleyebilir.
  • Lavabolarda yıkanan bulaşıklarda, yemek artıklarının kalması, zaman içinde atık su borusunda birikintilerin oluşmasına sebep olabilir. Bu birikintiler, lavabolarda tıkanmaya sebep olabilir. Bunun için yemek artıklarının çöpe atıldığından emin olunmalıdır.

Kullanıcılar bütün önlemleri alsalar bile, atık su tesisatı tıkanması yaşanabilecek bir sorundur. İyi bir tesisat servisinin çağrılması, bu sorunu kolayca çözebilir. Tesisat servislerinin modern teknolojilerle donanmış personelleri, atık su tesisatını, kameralı görüntüleme cihazı ile inceleyeceklerdir. Cihazın ucunda bulunan kamera, tesisatçılara tıkanıklığın nerede olduğu ve tıkanıklığa sebep olan koşullar hakkında detaylı bir bilgi sağlayacaktır. Bundan sonra, tıkanıklık temizleme robotu, tıkanıklığın olduğu bölgeye kadar uzatılacaktır. Makine tıkanıklık bölgesinde yer alan maddeleri parçalayacak ve püskürtecektir. Ardından kanal tamamen temizlenecektir.

Atık su tesisatı tıkanması durumlarında kullanılan modern yöntemler, tesisatın tamamen temizlenmesini sağlayarak, sorunun tekrarlanma ihtimalini düşürecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ