Atık Su Sızıntısı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Atık Su Sızıntısı 23 Ekim 2015

Atık Su Sızıntısı

Evlerde ya da ofislerde pek çok nedenden dolayı su sızıntıları gerçekleşebilir. Su sızıntıları en önemli tesisat sorunlarından bir tanesi olarak görülmektedir. Genel olarak baktığımızda evlerin banyolarında tuvaletlerinde duvarlarında ve tavanlarında farklı nedenlerden dolayı su sızıntıları olabilir. Su sızıntıları farklı şekillerde kendini belli etmektedir. Eğer banyonuzun duvarlarında, odalarınızın duvarlarında ya da banyonuzdaki fayans aralarında su sızıntıları oluyorsa mutlaka tesisat borularınız ile alakalı bir su sızıntısı meydana gelmektedir. Üstelik banyo ve tuvaletlerde atık su sızıntısı daha fazla gerçekleşmektedir.

Atık su sızıntısı su sızıntıları arasında en tehlikeli olan su sızıntısıdır. Atık su sızıntısı genellikle banyo ve tuvaletlerde gerçekleşen su sızıntılarıdır. Banyonuzun tavanından damlayan sular ya da fayans aralarından sızan sular atık su olabilir. Atık su sızıntısı birçok hastalığa davetiye çıkarmak anlamına gelmektedir. Eğer evinizin herhangi bir yerinde az da olsa bir su sızıntısı fark ettiyseniz onun atık su sızıntısı olabileceğini unutmamalısınız. Atık su sızıntısı olması durumunda evinizde yaşayan herkesin sağlığını tehdit eden bir su sızıntısı olacağı için mutlaka iyi bir referansa sahip olan güvenilir su tesisatı şirketleri ile görüşerek su sızıntısının tespit edilmesini ve atık su sızıntısı olup olmadığının anlaşılmasını sağlamalısınız. Bu hem sızıntının daha büyük bir soruna yol açmaması hem de sağlığınızı tehlikeye atmamanız için çok önemlidir.

Atık Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var eğer iyi bir su tesisatçısı ile çalışıyorsanız o hangi borudan hangi çeşit suyun geçtiğini anlayabilir. Genel olarak baktığımızda atık su sızıntısı ya da su sızıntısı tespiti için tesisat şirketleri özel robotlar veya kameralı sistemler kullanmaktadır. Sızıntının olabileceği bölgede bu cihazlar ile tarama yapılır ve kolay bir şekilde atık su sızıntısının tespit edilmesi sağlanır. Atık su sızıntısı tespit edildikten sonra ise sızıntı olan yerin büyüklüğüne göre değişen bir süre içinde sızıntının kapatılması sağlanır. Sızıntı tespiti ve onarımı işlemlerinden sonra mutlaka işlem yapılan alanı dezenfekte etmelisiniz. Eğer atık sulardan oluşan bir problem ise etrafta atık su kalıntıları kalmış olabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ