Apartmanlarda Su Sızıntısı, Apartmanlarda Su Sızıntısı Tespit - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Apartmanlarda Su Sızıntısı 14 Mart 2016

Apartmanlarda Su Sızıntısı Evlerimizde, iş yerlerimizde, toplu halde bulunduğumuz mahallerde her zaman kullanmakta olduğumuz suyun, taşınmasını ve musluklara kadar getirilmesini sağlayan borular ve bağlantı parçalarından oluşan bütüne tesisat sistemi denilir. İçerisinde temiz su taşıyan su tesisatına, sıhhi tesisat ya da temiz su tesisatı, pis su yani atık su taşıyan tesisata da kanalizasyon sistemi ya da pis su gideri denilir. Her iki tesisat grubunda da en sık rastlanan arıza tipi su kaçağı olarak gözlemlenmektedir.

Apartmanlarda Su Sızıntısı

Apartmanlarda Su Sızıntısı

Apartmanlarda su sızıntısı, tesisatların boru kısımlarından ya da bağlantı parçalarından meydana gelmektedir. İster temiz su boruları olan, galvanizli ya da PPRC denilen plastik maddeden oluşan tesisat boruları olsun, ister ise PVC denilen ve yine plastik maddeden oluşan atık su boruları olsun, ister ise de beton ham maddesi ile yapılan kanalizasyon boruları olsun hepsinde su kaçakları meydana gelmektedir. Meydana gelen su kaçaklarının tespiti , kişilerin kendi gözlemleri ile yapılabilmektedir.. Bu tespitler, özellik ile ev, iş yeri gibi alanlarda görsel olarak kendini belli etmektedir. Yer döşemesini oluşturan malzemenin ahşap yapılı madde olması halinde ahşap kısımlarda kabarmalar, çatlamalar ya da eklem yerlerinde çok küçük ebatlarda ayrılmalar meydana gelir.

Yer döşemesinin seramik denilen malzeme ile kaplı olması halinde ise seramiklerin aralarında bulunan ve derz dolgu maddesi olarak adlandırılan çimento esaslı maddelerin nemlenmesi ile gözlemlenir. Su kaçaklarının duvarların iç kısımlarında olması halinde ise duvarlarda nemlenme, küflenme ya da üzerinde bulunan boyalarda kabarmalar meydana gelir. Tüm bu belirtiler kişisel olarak tespit edilebilecek belirtilerdir.

Bunların haricinde bulunduğunuz ortamlarda hiçbir belirti vermeden su kaçakları olabilmektedir. Bunların tespit edilmesi için  su kaçağı tespit cihazı kullanılmaktadır. Yetkili kişi ya da kuruluşlardan yardım almak yapılabilecek en sağlıklı işlemdir. Cihazlar sayesinde hiçbir yerde kırım ya da döküm gibi işlemler yapmayarak net veriler ile tespit edebilmektedir. Ayrıca yine bu kişi ya da kuruluşlarca tespit edilen arızaların yerleri, noktasal olarak belirlenmektedir. Sadece değişmesi gereken parçaların olduğu bölgelerde kırım ya da söküm işlemleri yapılacaktır. Zaman kaybına ve olduğundan fazla bütçe harcanmasına engel olunacaktır. Apartmanlarda su sızıntısı var ise mutlaka uzmanlardan hizmet alınmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ