Apartmanlarda Kaçak Su - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Apartmanlarda Kaçak Su 23 Ekim 2015

Apartmanlarda Kaçak Su

Apartman tüm daire sakinlerinin ortak kullanım alanı olmaktadır. Apartman içinde oluşacak herhangi bir olumsuz durumda tüm apartman sakinleri etkilenecektir. Apartmanların en önemli donanımlarını tesisat sistemleri oluşturur. Apartmanların en alt katlarından başlayarak her dairenin kapısına kadar gelen su borularında herhangi bir arıza olduğuna tüm dairelerin su akışları kesilmektedir. En çok karşılaşılan tesisat arızası ise apartmanlarda kaçak su sorunları olmaktadır. Su saatlerinin kenarlarında veya duvarların alt bölümlerinde sıvaların dökülmesi ve boyaların kabarması apartmanlarda kaçak su olduğunun en bariz göstergesidir. Bu şekilde olan bir tesisat arızasında hemen profesyonel tesisat firmalarından yardım alınması gerekir. Çünkü önlem alınmayan su kaçak problemlerinde tesisat boruları daha fazla zarar görmekte ve nihayetinde de borularda patlamalar olmaktadır. Apartmanlarda kaçak su sorununda iki şekilde tesisat tamiratı uygulanmaktadır. Biri cihaz kullanımı ile yapılan tesisat tamiratları diğer ise eski yöntemler kullanılarak cihaz kullanmadan yapılan çalışmalardır.

  • Apartmanlarda kaçak su tespit ve tamirat işlemlerinde cihazlar ile hizmet veren tesisat firmaları kırma dökme yapmadan ve çok kısa sürelerde işlemleri bitirmektedir. Kısa süreli olan bu tamiratlar aynı zamanda oldukça düşük bedellere denk gelmektedir.
  • Apartmanlardaki kaçak su tespit işlemlerince teknolojik alt yapısı sağlam olan tesisat firmaları akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri ile kaçak araması ve tamiri işlemlerini gerçekleştirmektedir.
  • Apartmanlardaki kaçak su tamiratlarında cihaz kullanılmasının diğer avantajlı bir durumu ise bu kaçak alanlarının net bir şekilde görülmesi ve sorunun temel kaynağının çözülmesidir.
Apartmanlarda Kaçak Su

Apartmanlarda Kaçak Su

Cihazlar Sayesinde Gün İçinde Biten Tesisat Tamiratları Mümkündür

Apartmanlardaki kaçak su tespit ve onarım işlemlerinde bu sistemleri kullanmayan tesisat firmaları tesisat borularının geçtiği duvarlarda ve yüzeyde kırma dökme işlemleri yapacaktır. Bu kırma işlemleri neredeyse bir hafta kadar bir zaman dilimine yayılacaktır. Bu kadar uzun süreli tamirat işlemleri ise birçok açıdan olumsuz durum oluşturacaktır. Öncelikle tesisat sistemleri kullanılamayacak ve dairelere su akışı sağlanamayacaktır. Apartmanlardaki kaçak su problemlerinde cihaz kullanılmamasının diğer olumsuz durumu ise tamirat masraflarının çok yüksek olmasıdır. Çünkü cihaz olmayan tesisat tamiratlarında duvarların kırılması için işçilik ücretleri, kırılan yerlerin malzeme masrafları ve onarım masrafları gibi ekstradan faturalar çıkarılmaktadır. Gerek daire içindeki su kaçaklarında gerekse apartmanlardaki kaçak su problemlerinde cihazlı tesisat hizmetleri almak her zaman daha avantajlı ve karlı olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ