Alurad Petek Temizliği ve Petek Bakımı - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Alurad Petek Temizliği ve Petek Bakımı 14 Aralık 2015

Alurad Petek Temizliği ve Petek Bakımı

Alurad Petek Temizliği ve Petek Bakımı diye bir söz duyduğumuzda peteklerin nasıl temizleneceği ile ilgili kafamızda soru işaretleri oluşur. Alurad sistemiyle petek temizleme yöntemi peteklerin kanal kısımları dar olduğu için, peteklerin içinde kireç ve benzeri durumlardan oluşan taşların temizlenmesi oldukça zordur. Bu taşların temizlenmesi için petekler yerinden sökülür ve makinaya bağlanarak petek temizliği yapılır. Alurad Petek Temizliği ve Petek Bakımı dendiğinde bu sistemin faydaları nelerdir ona göz atmak gerekir.

 

  1. Petek temizliği, peteklerin içindeki kireç, pas gibi tortuları temizleme işidir. Bu işlem yapıldığında yakıt tasarrufu da sağlanır. Eğer kalorifer tesisatınız gaz ile çalışıyorsa yüzde yirmilik bir tasarruf etmeniz içten bile değildir. Isınmayan petek kombimizi daha fazla çalıştıracağından, petek temizliğiyle kombimizin daha az çalışmasını ve dana verimli ısı vermesini sağlayabiliriz.
  2. Alurad sistemle petek temizliği yapılan ortamlarda ısıda yüzde yirmi daha artış olur. Çünkü tazyikli su ile peteklere su vermek ancak yapışkan tortu varsa bunların temizlenmesini sağlar, ancak kireç, pas gibi yüzeye yapışabilen tortular zamanla peteklerin kanallarını tıkayabilir. Tıkanan petek içinde su devir daimi olmayacağından tıkalı petekler daha az ısı verir. Ancak Alurad sistemle petek temizlenirse yüzeye yapışan kireç ve pas kalıntılarından tamamen temizleneceğinden peteklerdeki su devir daimi daha iyi olacak, kombimiz daha az güç harcayacak ve petekler ısıyı daha fazla vereceğinden ısı kaybı yaşanmayacaktır.
  3. Makine ile uygulanan Alurad petek temizliği, peteğin içine basınçlı su uygulanacağından, normal hortumla yapılan temizlikten daha iyi bir temizlik yapılacaktır. Böylece peteklerin içindeki pislik dışarıya atılacağından su sirkülasyonu daha iyi yapılacaktır. Ayrıca basınçlı su verilirken eklenen temizleme kimyasalı ile peteklerdeki bütün kir, pas ve kireçlenme temizlenecektir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ