Alttan Isıtma Sistemi Tesisat Yıkama - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Alttan Isıtma Sistemi Tesisat Yıkama 14 Aralık 2015

Alttan Isıtma Sistemi Tesisat Yıkama

Yerden ısıtma sistemlerinin gelişim göstermesi, alttan ısıtma sistemi tesisat yıkama işlemlerinin titizlikle yapılmasının önemini de arttırmıştır. Alttan ısıtma sistemleri, standart radyatörlü sistemlere göre daha konforlu, daha güvenli, daha ekonomik ısınma seçenekleri sağlamaktadır. Radyatörlü sistemlere göre daha az enerjiye kullanımına ihtiyaç duymaları, ısının homojen olarak dağılımını sağlamaları, oda içinde yer işgal eden petek gibi erişilebilir alanda sistemler bulundurmaması, alttan ısıtma sistemlerinin kullanımını arttırmaktadır. Alttan ısıtma sistemlerinin kullanımın artması, onların bakım işlemleri hakkında uzmanlaşmış daha fazla personele ihtiyaç duyulmasını da beraberinde getirmektedir. Yaptığı çalışmada uzman olmayan kimseler tarafından yapılacak bakım çalışmaları sonucunda sistem veriminin düşmesi, sistem arızalarının ortaya çıkması mümkündür.

  • Radyatörlü sistemlerde, tesisat içinde dolaşan suyun sıcaklığı yetmiş dereceyi bulur. Alttan ısıtma sistemlerinde kullanılan suyun sıcaklığı 50 dereceye kadar çıkar. Bu durum dolaşımda olan kirli suyun içindeki bakteri üremesini hızlandırabilir. Bakterilerin çok fazla üremesi sonucu suyun içinde çamurlaşma başlar. Çamurlaşma sistem elemanlarına zarar verebileceği gibi ısının yayılımını da engelleyebilir. Isı yayılımının engellenmesi sistemden alınan verimi düşürür. Daha fazla enerji kullanılması gerekir. Bu durum kaynak tüketimini hızlandırır. Aynı zamanda kullanıcıların ısınma için üstlendikleri masrafı arttırır.
  • Alttan ısıtma sistemlerinin temizliği parça parça yapılmaz. Bütün sistemi temizleyen modern teknolojiler sayesinde, alttan ısıtma sistemlerinin verimliliği korunur.
  • Yerden ısıtma sistemlerinin temizliğinde, hava ve suyu karıştıran modern cihazlar kullanılır. Sisteme gönderilen özel kimyasallar sayesinde bakteriler, tortular, kireç gibi kirlilikler yok edilr.
  • Temizlik uygulaması bakteri ve mantar oluşumunu engellemeyi de amaçlar. Çamurlanmanın sisteme engelleme yapması engellenir. Sağlanan temizliğinin uzun ömürlü olması amaçlanır.

Alttan ısıtma sistemi milli ve küresel ekonomilere de olumlu katkılar sağlar. Enerji kaynaklarının dengeli kullanımı, bütün dünyada özenle çalışılan bir konudur. Bununla birlikte, daha az enerji ile daha konforlu bir ısınmanın sağlanması, kişisel kullanıcılar için de birçok olumlu etkiyi sağlar. Sistemin verimli ve uzun ömürlü çalışabilmesi için, alttan ısıtma sistemi tesisat yıkama işlemlerinin, konuda uzman kişilerce, titizlikle yapılması önemlidir. Doğalgaz kombi petek temizleme için petek temizliği sayfamızı ziyaret edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ