Alt Kata Su Sızması - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Alt Kata Su Sızması 23 Ekim 2015

Alt Kata Su Sızması

Su kaçakları, ne kadar önlem alınsa da maalesef birçok şekilde gerçekleşebiliyor. Evlerin tesisat sistemleri inşaat sırasında düzgün yerleştirilse de tesisat boruları sürekli olarak kullanıldığı için su sızıntılarının olması da kaçınılmaz bir hal alıyor. Su sızıntılarının pek çok şekilde olabileceği gibi pek çok nedenden dolayı da olabileceğini söyleyebiliriz. Bunlardan bir tanesi alt kata su sızmasıdır. Alt kata su sızması hem eviniz hem de alt katınız için oldukça kötü bir durum olarak görünür.

Alt kata su sızması alt komşunuzu da oldukça rahatsız eder. Bu nedenle su sızıntısı çeşitleri arasında en büyük sorumluluğa sahip olduğunuz su sızıntısı çeşidi alt kata su sızmasıdır. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda eğer müdahale etmezseniz komşunuz sizi şikayet edebilir ve böylelikle durum sizin kontrolünüzden de çıkmış olur. Böyle tatsız şeyler yaşamamak için alt kata su sızması problemi ile karşı karşıya kalırsanız mutlaka bir tesisat şirketi ile anlaşarak bu problemin çözülmesini sağlamalısınız.

Alt Kata Su Sızması Nasıl Tespit Ediliyor?

Alt komşunuz gelip evinizden alt kata su sızması olduğunu söylüyorsa hızlı bir şekilde güvenilir bir tesisat şirketi ya da su tesisatçısı bularak bu durum ile ilgilenmeniz gerekmektedir. Genellikle insanlar alt katlarına kendi evlerinden su sızıntısı olduğunda bununla ilgilenmezler. Bu da mahkemeye kadar gidebilen şikayetlere yol açar. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ilk olarak empati kurmalısınız. İlerde üst katınızdan size de su sızıntısı olabilir. Bu nedenle hemen su sızıntısının tespit edilmesi için su tesisatçısı çağırmalısınız ve kontrol ettirmelisiniz.

Su tesisatçıları evinize geldiklerinde hem sizin tarafınızdan hem de alt katınızdan tesisat borularını kontrol eder ve alt kata su sızması olup olmadığını tespit eder. Bu tespit işlemi boyunca herhangi bir yer kırılmayacak ya da zarar görmeyecektir çünkü tüm tespit işlemleri kameralı robotlar ile gerçekleşmektedir. Su sızıntısı tespit edildikten sonra ise kapatılması yine teknolojik cihazlar ile gerçekleşir. Gördüğünüz gibi alt kata su sızması gibi bir durumla karşılaştığınızda endişelenmeden bir tesisat şirketini arayarak kısa sürede sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ