Alt Kata Su Sızması Oluyor Ne Yapmalı,Alt Kata Su Sızması Oluyor - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Alt Kata Su Sızması Oluyor Ne Yapmalı 14 Mart 2016

Alt kata su sızması; Tesisat borularında ya da eklenti parçalarında aşınmalardan ya da aşırı basınçlı su yüklemelerinden veya kırılmalarından su kaçakları meydana gelebilmektedir. Bu su kaçaklarını tespit etmek için eski yöntemler günümüzde de kullanılmak ile birlikte yavaş yavaş gündemden düşmeye başlamıştır. Alt kata su sızması su kaçağı tespit cihazı ile çözülmektedir. Su kaçağı bulma cihazı denilen aletlerin devreye girmiş olması, eski yöntemlerin terk edilmesine yol açmıştır. Su kaçağı konusunda bir devrim olarak nitelendirilecek bu cihaz, sağladığı kolaylıklar düşünüldüğünde vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğu gerçeği ortaya çıkacaktır.

Su kaçağı tespit cihazı temel ilke olarak, tesisat içerisindeki su sesinin dinlenmesi mantığı ile çalışmaktadır. Akustik ses düzenine sahip olan bu sistem, aldığı farklı ses tonları ile su kaçağını tespit etmektedir. Tesisat boruları içerisindeki suyun, kaçak olarak herhangi bir noktadan dışarıya çıkması sırasında, insan kulağı tarafından duyulamayacak olan bu farklı ses, hassas sistemleri sayesinde su kaçağı tespit cihazı tarafından kolaylıkla algılanmaktadır. Hele suyun, bulduğu kılcal damarlardan ilerleyerek başka bir noktadan çıkma ihtimali olduğu düşünülürse, cihazın önemi bir kat daha fazla anlaşılmaktadır.

Alt Kata Su Sızması Oluyor Ne Yapmalı

Alt Kata Su Sızması Oluyor Ne Yapmalı

Göz ile yapılan su kaçağı tespitlerinde, suyun bulmuş olduğu bu kılcal damarlardan ilerleyerek dışarıya çıktığı nokta tespit edilecektir. Su kaçağının olduğu gerçek nokta tespit edilen yerin çok uzağında olabilecektir. İşte bu aşamada, devreye giren su kaçağı tespit cihazı, olası sapmalara engel olacak ve kesin sonuçlar verecektir. Bu kesin sonuçlar ise, maliyet ve zaman tasarrufu olarak geri dönüş sağlayacaktır. Basit bir tespit işlemi için su kaçağı olan bölgenin komple kırılmasına neden verilmeyecek, seramiğinden yapıştırıcıya, çimentosundan kumuna, derz dolgu malzemesinden işçiliğine kadar birçok malzeme ve alanda maksimum düzeyde tasarruf sağlanacaktır. Her bir malzeme ve işçiliğin maliyetleri düşünüldüğünde, su kaçağı konusunda kullanılan su kaçağı tespit cihazlarının sağladığı faydalar göz ardı edilemeyecek boyutlardadır.

Su kaçağı tespit cihazı herkesin edinebileceği bir teçhizat olup, kullanan ellere göre ya da kullanan zihniyetlere göre vereceği sonuçlar değişmektedir. Konusunda uzman olan ve bu uzmanlığını tecrübeleri ile bütünleştirmiş gerçek veya tüzel kişilikler, yaptığı işlemleri referansları ile ispatladıkları takdirde su kaçağı tespit cihazı amaca hizmet edecek bir cihaz olarak kullanılacaktır. Bu yüzden alt kata su sızması problemlerinizde uzmanlardan yardım almanız esastır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ