Alaturka Tuvalet Tıkanıklık Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Alaturka Tuvalet Tıkanıklık Açma 14 Aralık 2015

Alaturka Tuvalet Tıkanıklık Açma

Alaturka tuvalet tıkanıklık açma amacıyla geliştirilmiş birden fazla yöntem bulunmaktadır.

Alaturka tuvaletler, yaygın olarak doğu kültürüne sahip ülkelerde kullanılmaktadır. Bu tuvaletler hela taşıyla kaplanmıştır ve bu taşın üzerinde çömelme pozisyonunda kullanılmaktadırlar. İnsan sağlığı açısından daha avantajlı oldukları düşünülmektedir. Ancak gider borusu alafranga tuvaletlerde olduğu kadar hijyen garantisi verememektedir. Kullanım esnasında istenmeyen unsurların kişiye bulaşması daha olasıdır. Ayrıca çömelme pozisyonunda kullanılması da konfor açısından sorun teşkil etmektedir.

Bu tuvaletlerin sıhhi tesisat unsurları da birkaç değişiklik dışında alafranga tuvaletlerle aynıdır. Dolayısıyla uygulanabilecek tıkanıklık açma metotları da benzerlik teşkil etmektedir. Bir tıkanıklık oluşması durumunda su pompası kullanarak vakumlama veya “S” boru yapısına uyacak sarmal bir tel yardımıyla tıkayıcı unsurun ittirilmesi yöntemleriyle ilk müdahalenin yapılması uygundur. Buna rağmen bir düzelme olmadığı takdirde uygun özellikteki bir kimyasal sıvı yardımıyla tıkanıklık giderilmeye çalışılabilir. Bireysel olarak hiçbir yardım almadan yapılabilecek bu uygulamaların bir takım riskleri mevcuttur. Buna göre;

  • Metotlar zaman zaman çok uğraştırıcı ve yorucu olabilmektedir
  • Konu hakkında bilgi sahibi olunmadan yapılması tesisatın hasar almasına neden olabilir
  • Çözüm garantisi yoktur
  • Ek masraflar çıkması muhtemeldir
  • Sorun çözülmeye çalışılırken, kötü koku ve sağlıksız ortamın oluşmasına neden olmak mümkündür.

Bu nedenle acil durumlarda geçici çözümler alabilmek adına kullanılabilecek olan evde alaturka tuvalet tıkanıklık açma yöntemleri normal şartlarda önerilmemektedir.

Evde gerçekleştirilecek bilinçsiz ve eksik uygulamalar yerine uzman kişi ve kurumlara başvurmak daha yerindedir. Çünkü bu çözüm kanalları sorunu profesyonel bir şekilde giderebilmektedirler. Sahip oldukları bilgi ve deneyimi kullandıkları teknolojik cihazlarla sentezleyerek son derece kaliteli ve garantili bir çözüm tekniği ortaya çıkartırlar. Ev uygulamalarının içerdiği riskler karşısında, profesyonel kişi ve kurumların sundukları hizmet özellikleri son derece avantajlıdır. Üstelik bu hizmet hiçbir ek masraf yüklenmeye gerek kalmada uygun fiyatlarla elde edilebilmektedir.

Dolayısıyla, günümüz modern uygulamalarından yararlanma yoluyla alaturka tuvalet tıkanıklık açma işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. İstenilen her yere arzu edilen her saatte ulaşım ve iletişim imkanları profesyonel yöntemleri değerli kılmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ