Alafranga Tuvalet Tıkanıklık Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Alafranga Tuvalet Tıkanıklık Açma 14 Aralık 2015

Alafranga Tuvalet Tıkanıklık Açma

Günümüzde yaygın olarak tercih edilen alafranga tuvalet tıkanıklık açma şikayetlerinin de yoğun olarak bu tür üzerinden gerçekleşmesine sebep olmaktadır.

Alafranga tuvalet, klozet olarak da adlandırılmaktadır. Kapaklı ve oturaklı olmasının yanında sifon ve rezervuar sistemlerini de barındırmaktadır. Uzmanlar tarafından tuvalet giderlerinin bina dışına atılması noktasında da en hijyenik yapılandırmanın alafranga tarzı olduğu söylenmektedir. Alaturka tuvaletlerden, su deposuna sahip olması ve oturaklı olması noktasında ayrılmaktadır. Ancak günümüzde alaturka tuvaletlerde de su deposu kullanılmaya başlandığı düşünüldüğünde farklılıkların yalnızca hijyen garantisi ve oturaklı olmak unsurlarıyla gerçekleştiği söylenebilecektir.

Modern sıhhi tesisat teknikleri açısından tuvalet gider boruları “S” şeklinde sarmal bir yapıdan oluşmaktadırlar. Bunun amacı kötü kokuyu ve yabancı her türlü unsuru tuvaletten uzak tutarak gerekli hijyeni sağlayabilmektir. Aynı zamanda bu boru tipi çok kolay tıkanabilmektedir. Gider yolunun inişli çıkışlı olacağı düşünülürse sert bir cismin veya yoğun miktarda eriyik özelliği düşük unsurun boru hattını tıkaması kaçınılmaz olacaktır. Sıklıkla yaşanabilecek olan bu soruna çare niteliğinde alafranga tuvalet tıkanıklık açma yöntemleri mevcuttur. Bu uygulamalar iki ana başlıkta ele alınabilir:

  1. Ev uygulamaları
  2. Profesyonel uygulamalar

Genel nitelikleriyle ev uygulamaları; geçici çözüm sunarlar, sıhhi tesisata zarar verebilirler, nadiren de olsa kullanılan malzemeler yoluyla bireysel anlamda zarara yol açabilirler. Bunlara rağmen hız, pratiklik ve kolay uygulanabilirlik gibi özellikler ev uygulamalarını cazip kılmaktadır. Temel olarak pratik uygulamalar; su pompasıyla, ele geçirilen poşet veya eldiven veya spiral tel yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Bunlar dışında bir takım kimyasal sıvılar aracılığıyla da tıkanıklığın giderilmesi sağlanabilmektedir. Ancak ev uygulamaları çözüm garantili değillerdir ve bazı durumlarda uğraştırıcı olabilmektedirler.

Alafranga tuvalet tıkanıklık açma yöntemlerinden ikincisi ise profesyonel uygulamalardır. Bu metot yalnızca uzmanlığı olan kişilerce deneyim ve teknolojik donanım sayesinde gerçekleştirilebilmektedir. Sorunu yaşayan kişilere hiçbir ek masraf çıkartılmamaktadır. En kolay ve etkili çözüm bulunarak uygun fiyatlardan onarım yapılmaktadır. Ev uygulamalarının tüm risklerinden arındırılmış olunması nedeniyle profesyonel desteğin tercih edilmesi her durumda daha doğru bir karar olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ